Meble najlepsze dla dziecka

Jakie są meble najlepsze dla dziecka? Z pewnością takie, które spełniają wszystkie swoje funkcje praktyczne, a zarazem ciekawie się prezentują. To meble przede wszystkim odpowiednio dopasowane do wieku dziecka i jego potrzeb. Poszukajmy takich mebli.

 

Meble dla nas i dla dziecka

Meble, które kupujemy dla mającego przyjść na świat dziecka, okazują się przez długi czas być meblami dla nas. Przez pierwszy rok to głównie my z nich korzystamy. Służą do przechowywania rzeczy dla niemowlęcia. Kolejne lata trochę zmieniają tę kwestię. Trzyletnie dziecko już samo układa zabawki na półkach czy ubranka w szafie.

 

Takie meble muszą więc być wyjątkowo praktyczne i pojemne, ale przede wszystkim – bezpieczne. Zwróćmy uwagę na kanty i uchwyty, żeby nie były ostre i nie stanowiły zagrożenia dla malucha, który w tym okresie swojego życia często się potyka i upada.

 

Meble na dłużej

Meble dziecięce mogą służyć dziecku dłużej, jeśli wybierzemy je z głową. Wystarczy komodę, na której ustawiony był przewijak, zmienić na szafkę na bieliznę, na której dziecko ułoży dodatkowo swoje pluszaki. Regały, na których układaliśmy kosmetyki do pielęgnacji i przewijania, staną się potem miejscem na dziecięce książeczki.

 

Meble muszą być proste, ale nie nudne

Meble dziecięce i młodzieżowe nie powinny być przesadnie dekoracyjne czy rozbudowane. To dzieci mają je wykorzystywać w swoich twórczych celach. Proste, ale nie nudne – oto jedyna estetyczna zasada. Niech ożywi je ciekawy kolor lub zestawienie barwne. Mniejsze dzieci ucieszą się, jeśli na szafce czy łóżku znajdzie się motyw z ich ulubionej bajki.

 

Różowe i niebieskie

Być może warto zrezygnować z podziału: różowe dla dziewczynek, niebieskie dla chłopców. Nie kupujmy na siłę różowych mebli dla dziewczynki czy niebieskich dla chłopca. Zdecydujmy się na bardziej uniwersalne barwy. Pozwólmy dzieciom dokonać samodzielnie wyboru, kiedy będą na to gotowe.