Niezastąpione w kuchni – garnki stalowe!

Wysokiej jakości garnki wykonane z solidnego materiału to dla każdego kucharza i amatora prawdziwy skarb. Rodzaj naczyń, których używamy oddając się kulinarnej pasji, ma ogromny wpływ nie tylko na wygodę naszej pracy, ale również na smak potraw. Producenci wyposażenia dedykowanego kuchniom proponują garnki i patelnie wykonane z najróżniejszych materiałów, wśród których wielką popularnością cieszą się modele ze stali nierdzewnej. Dlaczego warto wymienić stare, wysłużone naczynia na nowoczesne, stalowe garnki? Sprawdź!

Praktyczne garnki na długie lata

Co sprawiło, że stalowe garnki cieszą się tak wielką popularnością? Przede wszystkim ich wytrzymałość! Jeśli chcesz mieć pewność, że naczynia zachowają swoją nieskazitelną formę pomimo intensywnego użytkowania, wybierz modele opatrzone symbolem 18/10. Znak wytłoczony na dnie garnka lub umieszczone na opakowaniu informuje o tym, że w stopie stali użytej do produkcji znajduje się 18% chromu oraz 10% niklu. Właściwości tych pierwiastków sprawiają, że metalowa powierzchnia pięknie się błyszczy, odporna jest na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokich temperatur i ciśnienia. Ostre detergenty również nie stanowią dla metalu żadnego zagrożenia, dzięki czemu możesz zapomnieć o uciążliwym szorowaniu zaschniętych zabrudzeń. Wystarczy wrzucić garnek do zmywarki, a ona zajmie się myciem za Ciebie!

Trafiony prezent na nowe mieszkanie

Praktyczne garnki to doskonały podarunek dla każdego miłośnika kuchni. Czy można wyobrazić sobie lepszy pomysł na prezent na nowe mieszkanie, ślub czy urodziny niż solidny, wytrzymały garnek z nakładką do gotowania na parze? Możesz mieć pewność, że praktyczny i funkcjonalny garnek z pewnością zostanie dobrze wykorzystany.