Nowoczesny pokój dzienny w bloku: światło i przestrzeń

Osoby, które są na etapie urządzania pokoju dziennego w bloku z pewnością szukając inspiracji przekonały się już, że aranżacja nowoczesny pokój dzienny w bloku nie będzie należała do najłatwiejszych. Największym problem, z jakim się spotkają te osoby jest z reguły mała powierzchnia.

 

Nowoczesny pokój dzienny w bloku: najważniejsza jest funkcjonalność

Poszukując inspiracji, aby urządzić funkcjonalny i nowoczesny pokój dzienny w bloku musimy mieć na uwadze przede wszystkim rozmieszczenie drzwi i okien, stopień jego nasłonecznienia, ale przede wszystkim potrzeby i liczbę domowników. Może się okazać, że pokój będzie służył nie tylko do relaksu i przyjmowania gości, ale także jako sypialnia czy miejsce do pracy. Przestrzeń, którą mamy do dyspozycji musimy postarać się zaaranżować w taki sposób, aby wykorzystać ją możliwe najbardziej efektywnie. Jeśli mamy do dyspozycji wnętrze, którego metraż jest niewielki zrezygnujmy z ciężkich mebli, które jeszcze bardziej je przytłoczą. Kluczem do sukcesu w aranżacji pokoju dziennego, którego metraż nie jest w stanie nikomu zaimponować będą jasne, chłodne kolory i lekkie, modułowe meble.

 

Jakie oświetlenie będzie najlepsze?

Niewielką przestrzeń pokoju dziennego możemy sprytnie ukryć poprzez właściwy dobór oświetlenia. Jeśli pokój dzienny pełni funkcję jadalni – nad stołem powinna znaleźć się wisząca lampa, która emituje rozproszone światło. Przy sofie albo ulubionym fotelu nie może zabraknąć lampy podłogowej. Dzięki niej miejsce to zamieni się w wymarzone kącik do oglądania TV albo czytania książki. Piękno obrazu, a nawet roślin podkreślą kinkiety czy tak chętnie dzisiaj wykorzystywane w aranżacji bardzo różnych wnętrz taśmy LED. o

 

Urządzając pokój dzienny w bloku, pamiętajmy, że w przypadku, gdy ma on niewielką powierzchnię szczególnie dużo uwagi należy poświęcić wybraniu drobiazgów dekoracyjnych; nie może ich być zbyt wiele.