Meble tapicerowane- jakie są ich zalety?

Meble tapicerowane są niezwykle chętnie wybieranym elementem wyposażenia wnętrz, ze względu na swoją różnorodność, uniwersalność i funkcjonalność. Dzięki nim każde pomieszczenie, nie tylko salon, może zyskać na przytulności oraz ponadczasowym charakterze. Jakie inne walory posiadają meble tapicerowane?

 

Szerokie zastosowanie w całym domu

Najpopularniejsze meble tapicerowane to komplety wypoczynkowe, które zdobią pokój dzienny i służą jako meble dla relaksu domowników oraz gości. W sprzedaży można znaleźć zarówno meble klasyczne w swojej formie, jak i nowoczesne sofy czy fotele. Tapicerka z tkaniny tworzy we wnętrzu niepowtarzalny, ciepły klimat. Do kompletu wypoczynkowego wystarczy dodać na przykład pufę tapicerowaną, by ożywić salon i dodać mu uroku nowości.

Ponadto meble tapicerowane znajdą swoje zastosowanie również w sypialni, jadalni, a nawet  w przedpokoju. Eleganckie i stylowe łóżka tapicerowane z wysokim zagłówkiem to niezwykle wygodne i gustowne meble. Obite materiałem krzesła, dopasowane do jadalnianego stołu, dodają szyku i są niezwykle wygodne podczas spożywania posiłków, zarówno na co dzień, jak i od święta. W przedpokoju można zaś zastosować tapicerowaną, pikowaną ławeczkę, która ułatwia zakładanie butów lub może być miejscem na to, by postawić torebkę po powrocie do domu. Ponadto będzie prezentować się niezwykle efektownie.

 

Wszechstronny wybór

Pośród tkanin dostępnych do wyboru przy zakupie mebli tapicerowanych, można znaleźć różnorodne wzory, sploty i ściegi. Różnią się one również strukturą i wrażeniami dotykowymi oraz oczywiście wizualnymi. Sofa czy fotel mogą być wykonane właściwie w każdym kolorze, co zdecydowanie ułatwia aranżację wnętrz i sprawia, że osoba szukająca właściwej tapicerki ma nieograniczony wybór.

Kanapa czy pufa mogą ponadto być obite materiałem jednolitym, bądź w liście, kwiaty i inne motywy. Wraz z nowymi trendami we wnętrzarstwie, pojawiają się również nowe pomysły na tapicerkę.

 

Walory funkcjonalne

Warto również wspomnieć o zaletach poprawiających praktyczność mebli. Współczesne meble tapicerowane są plamoodporne, dzięki czemu zabrudzenia wynikające z normalnego używania można usunąć bez żadnych problemów. Dla osób posiadających zwierzęta, polecane są specjalne obicie, które łatwo czyści się szczotką czy też rolką z taśmą klejąca. Tapicerka wbrew pozorom nie jest problemem, jeżeli w domu mieszka alergik. Można ją bowiem wyczyścić  namoczoną i jedynie delikatnie wilgotną ściereczką z mikrofibry, która zbiera kurz razem z niebezpiecznymi roztoczami i innymi alergenami.

Partnerem artykułu jest strona nowoczesnemeble.co.pl na której znajdziesz inspiracje z wykorzystaniem mebli tapicerowanych.