Drewno tekowe niezastąpione w ogrodzie

W sklepach z wyposażeniem outdoorowym znaleźć możemy obecnie ogrom mebli wykonanych z syntetycznych materiałów, które mają być niemal niezniszczalne. Mimo tego, że na rynku pojawia się coraz to więcej nowości, pozycja mebli z naturalnego drewna tekowego wciąż jest niezachwiana. Co wpływa na tak duże zainteresowanie tego typu wyposażeniem? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w stoły czy krzesła z drewna tekowego!

 

Trwałość, która zaskakuje

Wykorzystywane na szeroką skalę drewno tekowe pozyskiwane jest z teczyny – gatunku drzew rosnących w monsunowych lasach w Azji. Surowiec niegdyś służył do budowy między innymi łodzi, a dzisiaj stanowi popularny materiał do produkcji wysokiej klasy mebli. Drewno swoją ponadprzeciętną trwałość na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne zawdzięcza nietypowemu składowi. Twarda teczyna nasycona jest kwasem krzemowym oraz substancjami oleistymi, dzięki którym drewno nie chłonie wody i wykazuje ponadprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne (w tym nawet substancje chemiczne, które są w stanie naruszyć nawet metal). Ze względu na swoje właściwości, drewno tekowe sprawdza się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności (przede wszystkim w łazienkach i kuchniach) oraz ogrodach.

 

Stylowe i modne rozwiązania do ogrodu

Moda na urozmaicanie aranżacji naturalnymi akcentami przyczyniła się do rosnącej popularności mebli z drewna, rattanu, wikliny. Ustawiając w sercu tarasu duży tekowy stół zestawiony z lekkimi krzesłami wyplatanymi z rattanu, zyskujesz praktyczne wyposażenie oraz imponującą ozdobę przestrzeni. Najciekawsze modele znajdziesz w sklepie internetowym vimine.pl. Ceniony producent oferuje ekskluzywne meble i dodatki wykonane w całości ręcznie z wysokiej jakości surowców pozyskiwanych z ekologicznych źródeł.