Okna drewniane a drewnopodobne: czym się różnią?
Jeszcze do niedawna większość klientów salonów z oknami decydowała się na modele z plastikowymi ramami. Jednak dzisiaj trendy mocno się zmieniły. Obecnie znacznie większą popularnością niż lekkie, białe plastiki cieszą się profile drewniane. Dlaczego niegdyś popularne w stolarce okiennej drewno znów wróciło do łask? Czym różnią się od siebie okna drewniane i drewnopodobne? Sprawdź!
Naturalne piękno drewna
Nowoczesne okna drewniane łączą w sobie lekką, modną konstrukcję z naturalnym wykończeniem. Szlachetny surowiec jest synonimem ponadczasowego piękna. Wąskie profile drewniane wnoszą do wnętrza ciepło. Nieregularnie usłojone, podkreślone transparentnym lakierem ramy doskonale prezentują się zarówno we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym czy industrialnym stylu, jak i klasycznych kompozycjach. Ponadto, okna drewniane (pielęgnowane zgodnie z zaleceniami producenta) będą w nienagannym stanie służyć przez kilkadziesiąt lat.
Okna drewniane a drewnopodobne: jakie wybrać?
Fani naturalnego wzornictwa mogą wybierać spośród okien wykonanych w całości z drewna oraz modeli drewnopodobnych. Okna drewniane a drewnopodobne: czym się różnią? Na pierwszy rzut oka trudno znaleźć różnice. Oba warianty pięknie się prezentują, są eleganckie i efektowne. Jednak modele drewnopodobne wykonane są z PCV pokrytego usłojoną powłoką. W odróżnieniu od okien drewnianych, nie wymagają czasochłonnej impregnacji ani stosowania zabezpieczeń, a utrzymanie ich w czystości jest dziecinnie proste. Okna z PCV są odporne na odkształcenia, pękanie czy utratę koloru na skutek kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Na liście ich zalet nie może zabraknąć atrakcyjnej ceny.