Ubezpieczenie samochodu – co musimy wiedzieć?

Kupując samochód, musimy pamiętać o obowiązkach właściciela. Podstawą jest oczywiście rejestracja samochodu oraz przegląd techniczny. Nie mniej ważne jest ubezpieczenie samochodu – w Polsce obowiązkowe jest ubezpieczenie OC, które chroni przed roszczeniami poszkodowanych przez posiadacza polisy. Warto wspomnieć, że OC to nie jedyne ubezpieczenie samochodu, które możemy zakupić. Co jeszcze proponują ubezpieczyciele?

Ubezpieczenie samochodu – jaki rodzaj polisy wybrać?

Posiadanie samochodu to spore ułatwienie, szczególnie w codziennym dojeździe do pracy, w wyjazdach wakacyjnych. Jako posiadacze musimy jednak zdawać sobie sprawę, że samochód wymaga nakładów finansowych. Jednymi z najważniejszych są polisy ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie samochodu w formie OC to polisa obowiązkowa, którą należy odnawiać co roku. Polisa OC jest sprawdzana podczas każdej kontroli drogowej, a jej brak naraża nas nie tylko na wysokie kary finansowe, ale też na konieczność zapłacenia za wyrządzone na drodze szkody. Ubezpieczenie samochodu w formie OC nie ma stałej ceny – wysokość składki zależy od wielu czynników, w tym wieku posiadacza, miejsca rejestracji oraz pojemności silnika samochodu.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu w formie polisy AC

Chcąc lepiej zadbać o własne mienie, warto zainteresować się dodatkowym ubezpieczenie samochodu, jakim jest autocasco. Ubezpieczenie samochodu tego typu chroni bezpośrednio nasz samochód i pozwala na likwidowanie szkód powstałych w wyniku wypadku. Zakres ochrony AC wybieramy samodzielnie, w zależności od tego, jakie są nasze potrzeby. Im szerszy zakres ochrony, tym wyższa składka polisy. Ubezpieczenie AC zakupić można bezpośrednio w biurze ubezpieczyciela lub też przez Internet, bez wychodzenia z domu. Z ostatniej możliwości korzysta coraz większa ilość osób. Pozwala to na oszczędność czasu i pieniędzy.