Co można zobaczyć w tureckim Sagalassos?

Południowa Turcja z pewnością jest miejscem lubianych przez turystów. Nie dziwi więc fakt, że właśnie w tej części kraju znajduje się wiele atrakcyjnych kurortów wypoczynkowych. Znajduje się tam także wiele obiektów historycznych, które osoby odwiedzające ten kraj chcą zobaczyć. Nie można również zapominać o przepięknych krajobrazach, niedostępnych w innych krajach. Ruiny dawnych obiektów, pochodzących z czasów rzymskich to jedne z częściej odwiedzanych w Turcji miejsc. Nie ma się co temu dziwić, ich ilość w tym kraju jest niezwykle duża.

Sagalassos – perła antyku

Nieco na północ, w odległości około 100 kilometrów od Antalyi, jednego z najstarszych i chętnie odwiedzanych kurortów wypoczynkowych, znajduje się miejscowość Sagalassos. Co roku miejsce to odwiedza niesamowita ilość turystów. Nieco wyżej położone jest dawne miasto Sparta, obecnie nazywane Isparta, dlatego też często turyści zwiedzają Sagalassos w drodze do dawnej Sparty. Miasto Sagalassos niezwykle często zarówno przez odwiedzających jak i przez turystów nazywane jest perłą antyku, a to za sprawą zabytków, które można właśnie tam zobaczyć.

Przepiękne miejsca i ciekawa historia

Sagalassos to miasto, które ma niezwykle ciekawą historię. Dawniej było ono bowiem stolicą Pisydii, jednego z regionów Turcji. Już to sugeruje, że można się spodziewać niezwykle ciekawych budowli i ich pozostałości. Miasto prężnie się rozwijało, różnorodne pozostałości z kronik i wpisów historycznych pozwalają szacować, że w najświetniejszym okresie zamieszkiwane było przez około 5 tysięcy osób, co w tamtych czasach było bardzo imponującą liczbą. Ponadto znaleziono również dowody na to, że pod panowaniem pierwszych cesarzy rzymskich miasto powiększyło się niemalże trzykrotnie, co również jest imponującym wynikiem.

Co można zobaczyć w Salagassos?

Salagassos to przede wszystkim ogromna ilość niezwykle pięknych i przypominających czasy dawnej świetności zabytków. Jednym z tych, który najczęściej jest oglądany, są ruiny teatru, nimfeum, który w czasach świetności miasta stanowił jego swoistą wizytówkę. Ponadto podziwiać tam można ruiny łaźni, które tworzone były na wzór tych istniejących wówczas w Rzymie. Ponadto znajdują się tam pozostałości przepięknej bramy wjazdowej czy kolumnady, które przypominają o dawnych czasach i świetności tego miejsca. Do Salagassos organizowane są niezwykle często wycieczki fakultatywne, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Z pewnością warto zarezerwować sobie czas na zwiedzanie tego miejsca a także wcześniej zarezerwować termin wycieczki.