Funkcjonalne oświetlenie do przedpokoju

Przedpokój to wizytówka każdego domu. To właśnie do niego wchodzą zaproszone osoby. Bez względu na rozmiar tego pomieszczenia, należy o nie właściwie zadbać, dobierając m.in. prawidłowe oświetlenie.

5 wskazówek, jak dobrać oświetlenie do przedpokoju

Dobierając oświetlenie należy pamiętać o takich kwestiach jak:

  • natężenie światła – na ogół mówi się o tym, aby używać 100-150 lumenów na m². Ważne jest również to, aby źródło oświetlenia emitowało równomierny promień światła.
  • czujnik ruchu – nie jest koniecznością. Można jednak z powodzeniem się na nie zdecydować, dzięki czemu nigdy nie trzeba będzie po ciemku szukać włącznika od lamp.
  • barwa światła – utrzymana poniżej 3300 Kelwinów pomoże wprowadzić nastrojowy klimat do danego wnętrza. Ważny jest również współczynnik oddawania barw o Ra 80 lub wyższym.
  • oświetlenie główne i strefowe – jedna lampa wisząca w centralnym miejscu i dodatkowe oświetlenie w dedykowanych punktach.
  • długi przedpokój – wymaga przynajmniej kilku lamp, jakie zostaną rozmieszczone od siebie w odpowiednich odległościach. 

 

Efektowne kinkiety do przedpokoju – praktyczne oświetlenie wnętrza

Kinkiety to rozwiązanie funkcjonalne oraz estetyczne. Jedna z częstszych propozycji, jakie pozwoli zapewnić dużo miejsca, dzięki temu, że montuje się je na suficie. To one pozwalają na to, aby zapewnić kierunkowe światło. Dostępne są one w różnych stylach, więc nikt nie będzie miał problemu z tym, aby dopasować je do swojego przedpokoju. Nie ma odgórnej zasady, która mówi o tym, jak takie kinkiety powinny być rozmieszczone. Należy jednak zadbać o to, aby umieścić je na jednakowej wysokości. Niezależnie od tego, czy lampy będą umieszczone na całej długości korytarza, czy tylko np. w okolicy lustra, szafki na buty, wieszaka na okrycie wierzchnie. Warto zadbać o to, aby od podłogi kinkiety zostały umieszczone w okolicy wzroku danej osoby. Do wyboru są kinkiety, jakie wykonane są m.in. z tworzywa sztucznego, mosiądzu, czy też ze szklanymi oprawami. Każda osoba na pewno znajdzie idealną propozycję do swojego przedpokoju.