Gotowe domy szkieletowe — czym są ?

Popularność domów szkieletowych znacząco rośnie z roku na rok i coraz więcej klientów decyduje się na wybór właśnie takiego wariantu. Domy szkieletowe znacznie różnią się od typowych murowanych i mają swoje zalety. Przedstawiamy je wszystkie poniżej i odpowiadamy na pytanie, czym są gotowe domy szkieletowe.

Czym są gotowe domy szkieletowe?

Gotowe domy szkieletowe to gotowe konstrukcje drewniane oferowane przez specjalne firmy zajmujące się stawianiem tego typu budynków. Cały dom jest wykonany na podstawie drewnianego szkieletu składającego się z elementów nośnych i działowych. Od tego sposobu wykonania wzięła się właśnie ich nazwa. Domki szkieletowe, czyli popularne domki Kanadyjskie nie wymagają również dużych fundamentów, gdyż są lżejszymi konstrukcjami. Cały projekt wykonywany jest z drewnianego szkieletu aż do surowego zamkniętego stanu. Wewnątrz można wykańczać go płytami kartonowo gipsowymi czy innymi materiałami zgodnie z naszymi preferencjami. Daje to duże pole do popisu i personalizacji budowli.

Wytrzymałość

Wytrzymałość takich konstrukcji jest bardzo duża i wbrew pozorom domy takie są równie wytrzymałe co te murowane. Potrafią opierać się one niekorzystnym warunkom pogodowym oraz wytrzymywać wiele lat bez remontu. Brak konieczności generalnego remontu budowli po kilkunastu — kilkudziesięciu latach jest jedną z największych korzyści, jakie otrzymujemy, wybierając popularne domki. Domy szkieletowe posiadają również wiele innych zalet oraz funkcjonalności. Dobrze utrzymywane i zadbane zapewniają zatem wieloletni użytek. Bez obawy o wytrzymałość zatem można wybierać taką opcję.