Meblowanie z klasą i z duszą

Wspaniale jest się poczuć w swojej własnej sypialni jak w bajce. Każdego wieczoru i o poranku. Albo rozmarzyć się w salonie, w którym każdego dnia spędzamy sporo czasu. Jak stworzyć wnętrze, w którym chce się przebywać w nieskończoność? Takie, do którego pragnie się powracać z dalekiego świata. Jak wykreować jedyne i niepowtarzalne miejsce na świecie, które uznamy za całkowicie nasze? Trzeba umeblować się z klasą i z duszą. Tak jak podpowiada nam nasze osobiste wyczucie dobrego smaku. Pamiętając o tym, że wnętrza nie służą chłodnemu podziwianiu, ale życiu, które ma swoje prawa. Powinny być nie tylko stylowe, ale przytulne, sprzyjające radości bycia w codzienności i pośród jej spraw.

Czarujący styl stolików drewnianych

W przyjaznym i eleganckim równocześnie wnętrzu nie powinno zabraknąć mebli z drewna, w tym  –  stolików drewnianych. Czy istnieje materiał doskonalszy niż ten, który bezpośrednio pochodzi od natury? Uroda mebli z drewna okazuje się nieprzemijająca, a nowoczesne stoliki drewniane stanowią tego najlepszy przykład. Drewno poddane jest tutaj bardzo często śmiałej interpretacji. Stolik przypomina niejednokrotnie bardziej awangardową rzeźbę niż mebel. Zachowuje przy tym wszystkie swoje funkcje praktyczne.

Białe witryny w stylu prowansalskim

Inspiracją, po którą warto sięgnąć, jest z całą pewnością bardzo modna obecnie stylistyka prowansalska. Reprezentowana m.in. przez białe witryny drewniane. Meble tworzone z myślą o wnętrzach z duszą, w których romantyzm spotyka się z elegancją. W takiej witrynie można umieścić najcenniejsze pamiątki, tworząc coś w rodzaju interesującej ekspozycji salonowej. Mebel ten stylowo wyglądać będzie w pomieszczeniu w całości pomyślanym na biało. Ale swoje piękno ukaże też w zestawieniu z pastelowymi meblami tapicerowanymi czy rekwizytami dekoracyjnymi w tych właśnie barwach.