Mezoterapia kolagenowa – dawka kolagenu dla Twojej skóry

Mezoterapia kolagenowa Nithya to zabieg, który nie tylko dostarcza skórze kolagen, ale też pobudza naturalną regenerację. Sprawdź!

Mezoterapia kolagenowa Nithya – odmładzająca dawka kolagenu dla Twojej skóry

Starzenie się skóry to naturalny proces, którego mechanizm polega na stopniowym osłabianiu się włókien kolagenowych. Uzupełniając poziom kolagenu w skórze, można ten proces znacząco spowolnić, a nawet częściowo cofnąć jego skutki. Zabieg Nithya to procedura, która stymuluje regenerację skóry i dodatkowo dostarcza jej sporą dawkę składników budulcowych. Wyjaśniamy, na czym polega mezoterapia kolagenowa.

Jak działa kolagen na skórę?

Kolagen to białko, które w dużej ilości występuje w skórze. Obecny jest w środkowej warstwie skóry i tworzy tam swoisty stelaż podtrzymujący jej strukturę. Niestety wraz z wiekiem jego poziom maleje. Ubytek kolagenu sprawia, że skóra staje się bardziej zwiotczała, pojawiają się na niej zmarszczki. Substancja ta bierze udział w procesach regeneracyjnych, przyspiesza gojenie się ran, tworzy blizny oraz sprzyja odbudowie tkanki łącznej. Odpowiada za elastyczność, gęstość i jędrność skóry. Zapewnia odpowiednie nawodnienie tkanki dzięki zdolności do wiązania wody.

Takie czynniki, jak nadmierna ekspozycja skóry na słońce, zanieczyszczenia i stres, przyspieszają utratę kolagenu z organizmu. Dzięki zabiegom mezoterapii igłowej, z których skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki, możesz uzupełnić kolagen i stymulować jego wytwarzanie w skórze, aby skutecznie przeciwdziałać skutkom starzenia.

Na czym polega mezoterapia kolagenowa?

Mezoterapia kolagenowa Nithya to zabieg iniekcyjny wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Procedura jest praktycznie bezbolesna, ponieważ przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Skóra najpierw zostaje dokładnie oczyszczona, następnie lekarz wstrzykuje odpowiednią dawkę preparatu przy pomocy cienkiej igły. Wykonuje kilka małych iniekcji w wybranych obszarach twarzy. Zabieg trwa od 10 do 30 minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanego terapii. Mezoterapia kolagenowa nie wymaga rekonwalescencji. Na skutek ostrzykiwania skóry może pojawić się zaczerwienie twarzy, które szybko ustępuje.

Nithya to preparat na bazie kolagenu typu I opracowany w celu poprawy produkcji nowego kolagenu i dodatkowo dostarczający jego odpowiednią dawkę bezpośrednio do skóry. Składniki preparatu stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu typu III oraz elastyny, które tworzą macierz tkankową skóry.

Zabieg Nithya – efekty

Efekty mezoterapii kolagenowej Nithya to zasługa dostarczenia skórze odpowiedniej ilości budulca. Już sam zabieg iniekcyjny wzmacnia naturalną zdolność skóry do wytwarzania kolagenu i elastyny. Mezoterapia Nithya jest szczególnie polecana osobom po 30. roku życia, u których pierwsze skutki ubytku kolagenu zaczynają być już widoczne.

Odbudowanie zasobów kolagenu w skórze pozwala na:

  • zwiększenie elastyczności, gęstości i jędrności skóry,
  • redukcję drobnych zmarszczek, również w okolicy oczu,
  • lepsze nawilżenie skóry,
  • wymodelowanie policzków,
  • poprawienie owalu twarzy,
  • wygładzenie tekstury skóry,
  • wyrównanie kolorytu cery,
  • rewitalizację skóry.

Dzięki pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych, efekty mezoterapii kolagenowej są długotrwałe. Poprawa kondycji skóry widoczna jest niemal od razu, jednak na pełne rezultaty trzeba poczekać do kilku tygodni. Co więcej, zabieg kolagenowy na twarz wykonuje się w seriach. Zazwyczaj zaleca się co najmniej 3 zabiegi w odstępach 2-tygodniowych. Mezoterapię igłową warto wykonywać regularnie, aby trwale wzmocnić kondycję skóry.

Dowiedz się więcej o różnych metodach mezoterapii – skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/