Przepychacze do rur – sposób na drożną kanalizację

Niedrożna rura może być prawdziwym utrapieniem dla domowników, niesprawny odpływ znacznie ogranicza funkcjonalność domu i uniemożliwia swobodne korzystanie zwłaszcza z kuchni, czy łazienki. Dobra wiadomość jest taka, że najczęściej usterka tego typu jest możliwa do usunięcia. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju urządzenia do udrażniania rur,  w skrajnych przypadkach niezbędne mogą okazać się profesjonalne przepychacze do rur. Co warto wiedzieć o tego typu przyrządach? Sprawdź!

Skuteczne urządzenia do udrażniania rur

Zatkana rura i niedrożny odpływ to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych usterek kanalizacji i chyba nie ma osoby, której taka sytuacja by się nie przytrafiła. Przyczyn może być wiele – od wadliwej instalacji po zatory spowodowane resztkami jedzenia, włosami, nieodpowiednimi substancjami, a nawet osadami z mydła. Domowe sposoby nie zawsze radzą sobie z problemem, a silne środki chemiczne najczęściej usuwają zator ulokowany blisko odpływu. Warto pamiętać też, że silne substancje żrące mogą wywoływać uczulenia, wpływać negatywnie na zdrowie, a także na środowisko naturalne. Istnieje jednak rozwiązanie niezawodne, bezpieczne i wygodne, a są to urządzenia do udrażniania rur.

Urządzenia do przepychania rur dzielą się na mniej i bardziej złożone – najprostszy przepychacz do rur, a właściwie przepychacz do wszelkich urządzeń sanitarnych oraz zlewozmywaków składa się z gumowego kołnierza (przyssawki) oraz trzonka. Często przyczyna niedrożności znajduje się na tyle głęboko, że taki przetykacz do rur niestety się nie sprawdzi. W związku z tym warto zaopatrzyć się w bardziej profesjonalny sprzęt, który pomoże zarówno początkującym majsterkowiczom, jak i fachowcom. Urządzeniem, które przyda się w domu i pracy, jest z pewnością akumulatorowy lub elektryczny przepychacz do rur.

Przepychacze do rur – na co zwrócić uwagę?

Warto wiedzieć, że przepychacze do rur można najczęściej podzielić na urządzenia działające w oparciu o metodę ciśnieniową i mechaniczną. Sposób ciśnieniowy polega na wprowadzeniu do instalacji wody pod ciśnieniem, jest to metoda złożona, wykorzystująca specjalną maszynę z pompą, która umieszczona jest na samochodzie. Jeżeli chodzi o przepychacz ciśnieniowy do rur, wykorzystanie go nie zawsze jest opłacalne zwłaszcza w przypadku wewnętrznych instalacji domowych. Z kolei mechaniczne udrażnianie rur pozwala na podjęcie szybkich działań, niemal w każdym miejscu – szczególnie przydatny jest w tym przypadku elektryczny przepychacz do rur, który zapewnia efektywną pracę. Wśród jego licznych zalet warto wymienić:

  • możliwość pracy w różnych warunkach,
  • dopasowanie końcówek do rodzaju rury oraz typu zanieczyszczeń,
  • prosta i komfortowa obsługa dzięki napędowi elektrycznemu,
  • przyjazność środowisku (w porównaniu np. ze środkami chemicznymi).

Przepychacz do rur – co jeszcze warto wiedzieć?

Kupując przepychacz do rur, warto zwrócić uwagę na jakość produktu, dzięki temu urządzenie posłuży przez długie lata. Jeżeli decydujesz się na akumulatorowy lub elektryczny przepychacz do rur, zwróć uwagę przede wszystkim na moc silnika. Dodatkowo ważną kwestią jest możliwość współdziałania ze sprężynami (końcówkami) innych marek. Jeśli przetykacz do rur będzie przydatny w codziennej pracy, warto przemyśleć kwestię zasilania – akumulatorowy przepychacz do rur poradzi sobie również w miejscach bez dostępu do zasilania sieciowego. Oprócz kwestii technicznych ważne jest również, by zaopatrywać się w tego typu produkty w profesjonalnym sklepie, który oprócz oryginalnych urządzeń zagwarantuje profesjonalną obsługę, doradztwo i gwarancję na sprzęt.

Po więcej informacji o przepychaczach do rur zapraszamy na elektro-met.pl