Stwórz w ogrodzie miejsce idealne do odpoczynku

Posiadanie nawet niewielkiego kawałka ziemi i stworzenie w nim ogrodu swoich marzeń nie jest trudne wystarczy odrobina czasu, cierpliwości. Z pewnością warto zainspirować się licznymi katalogami poświęconymi właśnie ogrodom. Inspiracje znajdziemy także w sieci. Przede wszystkim jednak określmy, czego my sami oczekujemy po ogrodzie – czy ma być on miejsce, relaksu, aktywnego wypoczynku czy też spotkań w gronie rodziny. Od czego zacząć przygotowania ogrodu? Z pewnością od zieleni!

Podstawa w ogrodzie jest pielęgnowana zieleń: trawa, krzewy, kwiaty, drzewa. Jeśli nasz ogród jest niewielki warto zmniejszyć liczbę sadzonych roślin. Przede wszystkim warto skupić się na posianiu wysokiej jakości trawy lub też skorzystaniu z trawy w rolkach, którą wystarczy rozwinąć na ziemi.
Drugim istotnym aspektem są oczywiście kwiaty. Osoby nie posiadające doświadczenia w ogrodnictwie nie powinny się martwić – w sklepach ogrodniczych znajdziemy wiele interesujących sadzonek kwiatów i roślin, które wystarczy przesadzić wprost do ziemi lub też pozostawić w większej doniczce, aby korzenie mogły swobodnie się rozrastać.

Meble ogrodowe i SPA w ogrodzie

Warto też zastanowić się nad kupnem mebli ogrodowych – nawet w niewielkim ogrodzie możliwe jest wykorzystanie niewielkiego stolika i 2-3 krzeseł. Pozwolą one na czerpanie przyjemności z popołudniowej kawy na świeżym powietrzu. W sklepach ogrodniczych nie brakuje interesujących modeli mebli, jednak największym zainteresowaniem cieszą się meble rattanowe. Są odporne na uszkodzenia, zarysowania, działanie promieni słonecznych.

Ciekawym rozwiązaniem jest także stworzenie w ogrodzie strefy komfortu. Aby stworzyć SPA ogrodowe najczęściej wykorzystywane są wanny jacuzzi oraz wanny z masażem wodnym. Osoby zastanawiające się nad tym rozwiązaniem nie powinny martwić się o konserwację wanien nie powinny się martwić: producent zapewnia odpowiednie zabezpieczenia dla swoich produktów.