Zaskakujące propozycje na mały taras!

Niewielkie tarasy to dzisiaj jedna z częstszych propozycji, którą oferują nam deweloperzy. Mały taras to idealna przestrzeń na to, aby w miejskiej dżungli urządzić sobie oazę spokoju. W mieszkaniach blokowych taki taras to dobra opcja – dzięki niemu możemy zaaranżować dodatkową przestrzeń, która w okresie lata stanie się świetną alternatywą do wyjścia do parku. Jak poradzić sobie z meblowaniem niewielkiego tarasu?

Jak zaaranżować mały taras?

Szukając odpowiedzi na pytanie: jak urządzić mały taras, warto przede wszystkim zajrzeć na strony producentów mebli ogrodowych i tarasowych. Poza samymi meblami znajdziemy wiele interesujących inspiracji z wykorzystaniem konkretnych zestawów meblowych.

Jakie meble warto wybrać na niewielki taras? Z pewnością warto rozważyć meble technorattanowe lub aluminiowe. Odpowiednie dobranie tworzyw w przypadku tych mebli sprawia, że są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu, odkształcaniem, niską czy wysoką temperaturą. Ze względu na nieporowatość tworzyw takie meble czyści się dosłownie chwilę, gdyż brud osadza się powierzchniowo. Aby dodatkowo podnieść komfort do mebli technorattanowych czy aluminiowych możemy dokupić poduszki i siedziska. W kolekcjach konkretnych mebli znajdziemy również donice tarasowe, skrzynie do przechowywania poduszek i wiele innych.

Zadaszenie niewielkiego tarasu

Aby móc korzystać z tarasu bez względu na pogodę powinniśmy pomyśleć o tarasoli. To nowoczesne rozwiązanie pozwoli na ochronę zarówno przed palącym słońcem, jak i deszczem, gdyż baldachimy tarasoli wykonywane są z tkanin wielowarstwowych, wzmocnionych warstwą poliuretanu. Tarasole najczęściej są automatyczne: ich rozkładanie i składanie jest możliwe przy pomocy dedykowanego pilota.