Rozwiązania dla przestronnej kuchni

Wiele osób boryka się z problemem ograniczonego metrażu w kuchni. Istnieje zatem wiele trików ułatwiających urządzenie takiego pomieszczenia. Jednak zagospodarowanie przestrzeni w dużej kuchni także jest sztuką. Na co należy zwrócić uwagę, jeśli jesteśmy w posiadaniu takiego wnętrza?

Meble kuchenne

Jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią, warto zainwestować w sporą ilość kuchennych szafek.
W tym pomieszczeniu znajduje się bowiem całe mnóstwo przedmiotów, których nie trzyma się na wierzchu, ale właśnie w szafkach. Suche produkty, takie jak makaron czy ryż, garnki, sztućce, naczynia, przyprawy – te wszystkie rzeczy lepiej jest umieścić w szafce, ponieważ nie prezentują się wyjątkowo estetycznie. Jeśli zatem miejsce nie jest dla nas problemem – zakupmy wiele szafek. Warto inwestować w te meble kuchenne.

Wyspa

W przestronnej kuchni lub części kuchennej połączonej z pokojem dziennym dobrze sprawdza się także rozwiązanie, jakim jest wyspa. Wygodnie przygotowuje się przy niej posiłki, szczególnie wtedy, jeśli lubimy gotować z rodziną lub z przyjaciółmi. Przy wyspie możemy postawić również wysokie stołki barowe, na których można wygodnie usiąść i na przykład potowarzyszyć komuś, kto właśnie przygotowuje posiłek.

Jadalnia

Jeśli nasza kuchnia jest duża, możemy również pomyśleć o połączeniu jej z jadalnią. Pod wieloma względami jest to praktyczne rozwiązanie, szczególnie na co dzień. Nie musimy biegać z talerzami czy półmiskami między pomieszczeniami w domu. Ponadto, jeśli zapomnimy solniczki, łyżeczki czy serwetki, w kuchnio-jadalni będziemy mieć te rzeczy przy sobie.
To rozwiązanie nie jest jednak najlepsze, jeśli organizujemy przyjęcie, zapraszamy gości. Zazwyczaj podajemy wówczas świeżo zrobione potrawy i nie mamy czasu oraz możliwości dokładnego posprzątania przestrzeni kuchennej po gotowaniu. Nie jest nam zatem miło zapraszać gości do nieuporządkowanego wnętrza. Jeżeli jednak organizujemy tego typu spotkania przy stole rzadko albo korzystamy przy ich okazji z usług cateringowych – warto przemyśleć połączenie kuchni i jadalni.

Tekst powstał we współpracy z firmą Janmar