Wymarzony gabinet szefa

Bycie szefem wiąże się z wieloma korzyściami. Jedną z nich jest posiadanie własnego gabinetu na wyłączność. Służy on do pracy w spokoju i ciszy, może być również wykorzystywany do rozmów z klientami i pracownikami. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że trzeba w nim zadbać o odpowiednie wyposażenie. Co musi się znaleźć w gabinecie szefa, aby ten był zadowolony? A jak wiadomo, kiedy szef zadowolony, to i pracownicy nie mają powodów do narzekania.

Wygodny fotel nie tylko do siedzenia

Jednym z najważniejszych mebli w gabinecie szefa jest fotel. Powinien to być wygodny i komfortowy fotel gabinetowy, tapicerowany skórą naturalną lub wysokiej jakości skórą sztuczną. Cechą charakterystyczną takiego fotela jest duże, odchylane oparcie, wygodne podłokietniki z regulacją wysokości, a także pełna regulacja w części lędźwiowej i mechanizm tilt. Nie zawsze taki fotel musi posiadać zagłówek, zwłaszcza w tych sytuacjach, kiedy oparcie jest bardzo wysokie. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja tilt, niestety nie będąca standardowym wyposażeniem każdego fotela obrotowego. Pozwala ona mocno do tyłu odchylić oparcie i uruchomić fotel w trybie kołysania. Jest to jedna z tych pozycji, która sprzyja wpadaniu na nowe, ciekawe pomysły, prowadzące do pomnożenia majątku firmy. Takie fotele posiada w swojej ofercie firma Bejot. Są to najwyższej jakości fotele gabinetowe, produkowane z wytrzymałych i bardzo eleganckich materiałów. Szeroka gama kolorów umożliwia idealne dopasowanie fotela do aktualnej stylistyki biura i uzyskanie estetycznego wyglądu pomieszczenia.

 

Kiedy szef ma swój fotel, należy również pomyśleć o miejscu siedzącym dla interesantów

Tu wkracza do akcji wojna psychologiczna. Miejsce, które przygotujemy dla rozmówcy szefa może pomóc w osiągnięciu przewagi w czasie dyskusji. Jeśli siedzisko będzie na niższej wysokości niż siedzisko w fotelu szefa, to automatycznie przewagę będzie mieć ten, kto siedzi wyżej. A o to chodzi w prowadzeniu firmy. Oczywiście różnica w wysokościach nie może być rażąca i widoczna na pierwszy rzut oka. Krzesła biurowe występujące z różnymi wysokościami siedziska oferuje również firma Bejot, samodzielnie zajmując się ich projektowaniem oraz produkcją.