Czas na nowoczesne zadaszenie ogrodu

Nowoczesne zadaszenie tarasu coraz częściej pojawia się przy domach jednorodzinnych i przy obiektach firmowych, w restauracyjnych ogródkach. Jak powinna być wykonana tego typu konstrukcja budowlana, aby przyniosła klientom ogrom zalet i korzyści?

Nowoczesne zadaszenie tarasu z bryłą domu

Nowoczesne zadaszenie tarasu powinno być zaprojektowane przez specjalistę, który będzie wiedział jak należy wykonać dach całej konstrukcji budowlanej, aby był on zgodny z bryłą domu. Biorąc pod uwagę zadaszenie można pomyśleć o tym, aby daszek przymocować bezpośrednio do ściany budynku, bez konieczności stawiania dodatkowych słupków. Jeżeli ktoś nie zamierza kuć ścian budynku, może pomyśleć o wykonaniu słupków drewnianych, stalowych i aluminiowych. Wybierając boczne słupki nie zapominajmy o kierowaniu się stylistyką całego domu lub budynku firmowego.

Nowoczesne zadaszenie tarasu w bryle domu

Nowoczesne zadaszenie tarasu w tym przypadku może stanowić odrębny element architektoniczny lub może stanowić dalszą część naszego domu. Dobrym materiałem na wykonanie tego typu konstrukcji budowlanej jest żelbet, który może posiadać dodatkowe wsporniki boczne lub też nie. Żelbet ma to do siebie, że będąc przedłużeniem domu nie potrzebuje dodatkowego oparcia. W przypadku obecności słupków można wykorzystać je jako wsparcie dla pnących roślin ogrodowych, dzięki czemu całość nabierze cieplejszego charakteru. Tego typu zadaszenie ogrodowe powinno być wykonane przez odpowiednią ekipę w sposób “ciepły”, dzięki czemu uniknie się powstawania mostków termicznych w domu.