Pościel dla dzieci z bohaterami kreskówek

Odpowiednia dawka snu jest ważna dla każdego człowieka – ale szczególnie dla dzieci. Dlatego ogromne znaczenie ma to, by zapewnić w sypialni miłą atmosferę, która będzie sprzyjać wyciszeniu i pozwoli łatwiej usnąć. Pomoże w tym odpowiednia pościel dla dzieci – 140 x 200 lub 160 x 200 cm. Powinna ona być dobrana do rozmiaru łóżeczka i wzrostu malucha. A wzory na pościeli nawiązujące do ukochanych bajek pozwolą mu poczuć się swojsko… i bezpiecznie odpłynąć w sen!

W tym artykule podpowiemy:

  • Dlaczego sen u najmłodszych jest tak istotny?
  • Jak wybrać komplet pościeli dla dzieci?
  • Jakie wzory na pościeli są szczególnie ukochane przez dzieci?

Dobra pościel dla dzieci – dobry sen

Sen ma niebagatelne znaczenie dla każdego człowieka – ale szczególnej wagi nabiera w przypadku dzieci. Pozwala im bowiem na prawidłowy wzrost i regenerację organizmu. Specjaliści mówią zgodnym głosem: zapewnienie odpowiedniej ilości snu jest kluczowe dla rozwoju maluchów. Warto więc zadbać o to, aby zagwarantować naszemu brzdącowi konieczny odpoczynek i ułatwić mu zasypianie – tak aby w przyjaznych warunkach poczuł się komfortowo i bezpiecznie.

Podczas snu organizm dziecka zwiększa produkcję hormonu wzrostu. Mięśnie ulegają wówczas regeneracji, co przekłada się na lepszą kondycję fizyczną i mniejszą skłonność do powstawania urazów. Maluch śpiący odpowiednią ilość czasu jest też spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Odznacza się lepszą pamięcią i łatwiej jest mu kontrolować swoje emocje. Regularne braki w śnie mogą zaś zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia różnych chorób – m.in. cukrzycy czy nadciśnienia. Nasilają też ryzyko wystąpienia otyłości i stanów depresyjnych.

Pościel dla dzieci: 160 x 200 lub 140 x 200

Najczęstsze wymiary kołdry w pościeli dla dzieci to 160 x 200 cm lub 140 x 200 cm. Wybór zależy przede wszystkim od rozmiarów łóżeczka oraz od wzrostu malucha. Długość kołdry powinna być taka sama jak łóżka, szerokość zaś może być nieco większa. Do tego należy oczywiście dokompletować poszewkę na poduszkę oraz prześcieradło. Dzieci często mają tendencję do rozkopywania się w trakcie snu – w takim wypadku warto wybrać prześcieradło z gumką. Pod nim możecie ułożyć nieprzemakalny podkład – tak aby uchronić materac przed zniszczeniem, gdy np. maluch jest na etapie odpieluchowania. Jeśli Wasz brzdąc śpi jeszcze w łóżku ze szczebelkami, dokupcie specjalne ochraniacze, które uchronią go przed przypadkowym uderzeniem.

Pościel dla dzieci musi też oczywiście być wykonana z odpowiednich materiałów. Najpopularniejsza jest bawełna. Ta naturalna tkanina wykazuje się dużą przewiewnością, a co więcej nie wywołuje alergii ani podrażnień. Jej szczególnie miękkim rodzajem jest bawełna flanelowa – sprawdzi się ona w przypadku pościeli na zimę, ponieważ jest nieco grubsza niż tradycyjna odmiana. Do często używanych materiałów należy też mikrofibra. W ostatnich czasach dużą karierę robi również pościel dla dzieci wytworzona z materiału o nazwie minky. Jest to mięciutki polar lub pluszowa dzianina, które zapewniają maluchowi wygodę i sprawiają, że czuje się on w łóżku błogo i przytulnie.

Komplet pościeli dla dzieci w kreskówkowe wzory

Chcecie, aby Wasze dziecko ochoczo garnęło się wieczorem do łóżka? W takim razie zróbcie mu posłanie jak z bajki! Wybierzcie pościel we wzory, które będą przedstawiać jego ulubionych bajkowych bohaterów – w ich towarzystwie żadne nocne potwory nie będą maluchowi straszne. Najmłodsi uwielbiają pościel przedstawiającą zwierzątka z różnych bajek – Troskliwe Misie, załogę Psiego Patrolu czy rodzinę Świnki Peppy. Zawsze w cenie są też superbohaterowie Marvela – Spider-Man, Thor czy Kapitan Ameryka. A znak Supermana lub Superwoman na pościeli pozwoli dziecku poczuć się naprawdę wyjątkowo!

Do popularnych wzorów z kreskówek należy też oczywiście tęczowy świat dzielnych kucyków Pony. Od wielu, wielu lat nie przemija także sława Barbie. Równie dużą popularnością cieszą się postacie z bajek Disneya – zarówno tych starszych, jak i najnowszych. Poza tym są jeszcze Strażak Sam, Bob Budowniczy, Tomek i Przyjaciele… Wybór jest tu ogromny – trzeba więc sugerować się preferencjami naszej pociechy i zdecydować się na taki wzór pościeli, który sprawi, że dziecko aż zapiszczy z radości. Przejrzyjcie oferty dostępne na Allegro i zadbajcie o spokojne noce Waszego malucha pod opieką bajkowych bohaterów!