Jak zaaranżować ogród, aby stał się miejscem idealnym do odpoczynku?

Każdy z nas coraz częściej narzeka na stresującą pracę, zmęczenie, wyczerpanie psychiczne. Na taki stan rzeczy składa się przede wszystkim aktywny tryb życia, brak czasu na realizowane swoich pasji, niemożliwość odpoczynku oraz brak możliwości na krótkie, nawet weekendowe wypady na łono natury. Taka sytuacja może w krótkim czasie doprowadzić nas do zniechęcenia, depresji a nawet chorób organów wewnętrznych. Czy możliwa jest zmiana tej sytuacji? Oczywiście – jeśli tylko jesteś posiadaczem niewielkiego ogrodu!

Polacy nie doceniają możliwości, jakie daje nawet niewielki skrawek ziemi. Rzadko kiedy dbamy o ogród w stopniu większym niż tylko koszenie trawy – a i z tym miewamy spore problemy. Warto zastanowić się jednak nad tym, że to właśnie niedoceniany ogród może stać się idealnym miejscem do relaksowania się, odpoczywania. Jak stworzyć z niego takie miejsce? Oto kilka wskazówek!

Trawnik, kwiaty, ścieżki

Z pewnością na początku powinniśmy zadbać o elegancką trawę – możemy ją wysiać lub też skorzystać z gotowych rolek trawy, które wystarczy rozłożyć niczym dywan. Trawniki w rolkach gwarantują gęste rozłożenie nasion, szybkie wschodzenie. Z pewnością sprawdzą się one w niewielkich ogródkach, kiedy zależy nam na naprawdę eleganckiej trawie. Drugim aspektem są rośliny – możemy skorzystać z gotowych sadzonek, które znajdziemy w kwiaciarniach czy na giełdach kwiatowych. Dobrym pomysłem jest również zainteresowanie się sadzonkami ziół, które mogą przysłużyć się nam również w kuchni! Pomiędzy trawnikami, rabatami a miejscem dla mebli ogrodowych warto wytyczyć niewielkie ścieżki, które pozwolą na swobodniejsze poruszanie się po ogrodzie.

Meble ogrodowe

Pragnąc odpoczywać w ogrodzie nie zapomnijmy o meblach ogrodowych: leżankach ogrodowych, krzesłach, siedziskach, stołach i stolikach. Przydać się może również parasol czy pergola chroniąca przed słońcem.