Naklejka i obraz skrojone na wymiar

Dekoracje do wnętrz kupujemy w kilku przypadkach, które determinują nasze podejście do tego tematu. Jeśli urządzamy nowe mieszkanie, to najlepiej jest zatrudnić projektanta, któremu przekażemy nasze wskazówki i oczekiwania. Jeśli chcemy mieć obrazy lub naklejki albo fototapety, to projektant przygotuje takie propozycje, ewentualnie skoryguje nasze oczekiwania. Efekt końcowy może być inny od tego, jakiego oczekujemy, dlatego ważna jest wizualizacja projektu. Duże doświadczenie projektantów jest pomocne w tym przypadku.

W zamieszkałym lokalu nie zawsze mamy ochotę na wielkie zmiany, remonty, malowanie i cały ten bałagan. Wtedy wystarczy dobrać dekoracje ścienne, nawet niekoniecznie fototapety, aby odmienić wnętrze. Fototapeta to duża dekoracja, zazwyczaj kolorowa, potrafi więc zdominować wnętrze, narzucić swój styl. Nie zawsze jest to efekt pożądany, więc kierujemy się w stronę nieco mniejszych dekoracji. Obrazy i naklejki znakomicie spełnią swoja rolę.

Obrazy są drukowane na płótnie, więc przypominają obrazy malowane ręcznie. Jeśli mamy dobre zdjęcie znanego obrazu, to możemy wydrukować kopię bardzo podobna do oryginału. Do nowoczesnych wnętrz to się raczej nie nadaje, dlatego zachęcamy do korzystania z baz zdjęć dostępnych w sklepie internetowym. Możemy wydrukować motywy bardziej nowoczesne albo lepiej spełniające nasze oczekiwania. Do domu dostajemy obrazy naciągnięte na blejtram, gotowe do powieszenia na ścianie.

Naklejki w salonie można aplikować na meblach lub szybach, ale ten sposób wyszedł z mody. Lepsze rozwiązanie to naklejenia na przezroczystą płytę i delikatne podświetlenie. Efekt jest znakomity. Z kolei w kuchni oklejanie mebli i sprzętów nadal jest modne, a efekty końcowe zaskakująco dobre. Powoli zyskują na popularności naklejki z klejem po stronie wydruku, naklejane na szybę, która chroni je przed uszkodzeniem. Taki szklany panel doskonale zastępuje płytki ceramiczne na zlewozmywakiem.