Jakie łóżko zapewni nam najlepszy sen?

Wybór odpowiedniego łóżka powinien zająć nam nieco czasu – kupowanie pierwszego produktu, który nam się spodoba może okazać się kolosalnym błędem! Jakie parametry powinny być dla nas kluczowe, aby dobrać mebel dopasowany do naszych potrzeb?

Przede wszystkim: stabilna rama!

Poszukując łóżka opartego na ramie zwróćmy uwagę na to, z jakich materiałów owa rama jest wykonana. Jeśli będą to deski meblowe istnieje ryzyko, że podczas użytkowania deski wypaczą się, zaczną wyginać, będą pękać. Pomimo ich ekonomicznej ceny są one dość podatne na uszkodzenia. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie litego drewna. W Polsce jest ono pozyskiwane z drzew takich jak sosna, dąb, buk. Lite drewno posiada dużą gęstość, przez co nie ulega odkształceniom, a zastosowanie lakierów i bejc chroni jego wnętrze przed działaniem wilgoci czy brudu. Łóżka z litego drewna dostępne są w różnorodnych rozmiarach, ale możliwe jest także wykonanie ich na konkretny wymiar. Musimy jednak wtedy mieć na uwadze, że czas oczekiwania na gotowy mebel będzie znacznie dłuższy. Piękne łóżka z litego drewna znaleźć można w sklepie internetowym notodo.pl.

Co z materacem?

Materac to drugi istotny element, aby móc spać wygodnie i spokojnie. W sklepach meblowych specjalizujących się w łóżkach bez trudu znajdziemy również wysokiej jakości materace. Możemy wybierać pomiędzy materacami sprężynowymi, kieszeniowymi, piankowymi, wielowarstwowymi.