Nowoczesne sypialnie – trendy, które się sprawdzają!

Na wykorzystanie litego drewna w sypialniach decyduje się coraz więcej kupujących w sklepach meblowych. Co takiego tkwi w tym materiale, że kupują go osoby w różnym wieku? Jakie trendy proponują nam producenci mebli z litego drewna? Zapraszamy do lektury!

Meble z litego drewna to trwałość na długie lata!

Lite drewno zdecydowanej większości z nas kojarzy się wyłącznie z meblami w hotelach, muzeach. Wiemy, że może przetrwać ono długie lata, jeśli jest odpowiednio pielęgnowane. Dzisiaj możemy również u siebie w domu posiadać meble wykonane z litego drewna. Wiele z nich projektowanych jest tak, aby odpowiadać nowoczesnym trendom. Co warto wiedzieć o litym drewnie?
Meble z litego drewna, oferowane przez takie sklepy jak notodo.pl, to prawdziwe dzieło sztuki. Obecnie lite drewno w naszym kraju pozyskuje się z takich gatunków drzew jak sosna, dąb, buk. Możliwe jest wykonanie danego mebla z innego gatunku drewna, jednak wiąże się to ze znacznie wyższych kosztami oraz koniecznością dłuższego czekania. Lite drewno, zanim trafi do pracowni stolarskich, jest odpowiednio przygotowywane: początkowo konieczne jest jego selekcja. Odrzucane są elementy posiadające skazy, zniszczone przez szkodniki. Wybierane są bele zdrowe, o dużych słojach. Kolejno drewno musi zostać dokładnie wysuszone – oznacza to leżakowanie w specjalnych magazynach przez kilka tygodni. Dopiero wtedy możliwe jest wykonanie pierwszych prac stolarskich.

Gdzie sprawdzą się nowoczesne meble z drewna?

Nowoczesne sypialnie to idealne miejsce na to, aby ustawić w nich łóżka z litego drewna czy piękne toaletki z tego samego materiału. Wykorzystanie drewna to strzał w dziesiątkę, szczególnie jeśli zależy nam na wykorzystaniu materiału odpornego na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu.