Sztuka użytkowa w wersji cyfrowej

Interesują cię piękne i niepowtarzalne przedmioty codziennego użytku? Masz własne wizje rzeczy, które znajdują się w każdym domu? Chcesz im nadać walor niebanalnego piękna? Jesteś artystą, który chce projektować interesujące i praktyczne przedmioty? Pomyśl o nowoczesnych narzędziach pracy, które doskonale dopasują się do twojej wyobraźni i kreatywności.

Kurs Inventor

To propozycja CG Wisdom. Przez kurs przeprowadzi nas profesjonalny konstruktor, który zajmuje się projektowaniem ekskluzywnych opraw oświetleniowych. Prezentuje on nam kurs Inventor na przykładzie lampki biurkowej.
W tym atrakcyjnym kursie online omawia się podstawowe funkcje programu Autodesk Inventor, które umożliwią swobodne i pomysłowe tworzenie większości elementów mechanicznych oraz kompletnych urządzeń wraz z dokumentacją techniczną.

Czego nauczymy się na kursie Inventor?

Kurs Inventor składa się z 32 filmów. Pierwszych 5 filmów to wprowadzenie. Poznamy interfejs programu. Nauczymy się nawigować modelem i zaznaczać komponenty. Dowiemy się, w jaki sposób dostosować opcje programu do własnych potrzeb.
W kolejnych filmach nauczymy się projektowania na przykładzie lampki. Dowiemy się, jak projektować części standardowe i konstrukcje blaszane z rozwinięciem. Nauczymy się także tworzyć kompletne złożenia, nadawać wiązania, wykorzystywać elementy biblioteczne oferowane przez program. Nauczymy się również tworzyć własne biblioteki.
Dowiemy się: jak stworzyć dokumentację rysunkową; jak generować widoki na podstawie modelu 3D; jak tworzyć własne widoki szkicowane oraz symbole.

Zaprojektuj z Inventorem własny przedmiot

Do kursu dołączony jest kompletny model lamki biurkowej, modele części, dokumentacja rysunkowa. Zdobędziemy wiedzę i umiejętności, które umożliwią nam projektowanie przedmiotów na miarę naszej wyobraźni.