Autorzy projektów domów drewnianych i ich pomysły

Dom z drewna to interesująca alternatywa dla każdego kto chciałby mieszkać we własnym domu, ale jednocześnie nie ma ochoty na zaciąganie olbrzymiego kredytu i jego spłacanie przez wiele lat. Dom drewniany to także świetna opcja dla osób, które pragną mieszkać bliżej natury. Konstrukcja drewniana ma jednak znacznie więcej zalet niż sądzimy!

Dom tworzony z pasją… w niezwykle krótkim czasie!

Domy drewniane powstają w Polsce coraz częściej – mnoży się także ilość firm oferujących ich budowę. Jedną z nich jest mawit.com.pl – zaoferuje nam nie tylko intersujące projekty domów z drewna, ale także ich kompleksowe wybudowanie. Decydując się na jeden z projektów domów drewnianych mamy do dyspozycji propozycje domów parterowych z możliwością zabudowania poddasza, jak również domów piętrowych. Każdy z nich posiada wiele okien i przeszkleń, przez co do wnętrza wpada olbrzymia ilość naturalnego światła. Same domy zaprojektowane są w taki sposób, aby jak najbardziej wspierać codzienne aktywności. Wśród licznych projektów domów drewnianych znajdziemy także propozycje z garażami oraz podjazdami. Taki dom może zostać z czasem rozbudowany o kolejne elementy – warto o tym pamiętać. Domy drewniane budowane są zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że będą one wspierać w przyszłości nasz portfel!

Co warto wiedzieć o domach drewnianych?

Podstawą jest fakt, że domy z drewna budowane są w okresie od 2 do 8 miesięcy. W tym czasie możliwe jest nie tylko stworzenie konstrukcji szkieletowej, ale i odpowiednie zabezpieczenie domu, zapewnienie mu warstwy termoizolacyjnej. Dom w stanie surowym zamkniętym oddawany jest po 2 miesiącach, gotowy dom w stanie deweloperskim po 8 miesiącach. Dodatkowo interesujące są koszty – są one o ok. 35% niższe od budowy klasycznego domu murowanego.