Okna pasywne – warto?

Okna mają największy wpływ na komfort cieplny mieszkańców domu. Budując dom warto dokładnie przyjrzeć się ofercie, jaką mają do zaproponowania czołowi producenci okien i drzwi. Okna mają wpływ nie tylko na stworzenie przyjemnego klimatu w pomieszczeniach, ale również na wysokość comiesięcznych rachunków! Okna pasywne to rozwiązanie, które pomoże podreperować domowy budżet, a jednocześnie wspiera środowisko naturalne.

Wygoda i oszczędność

Okna pasywne są dedykowane domom pasywnym, czyli budynkom energooszczędnym najnowszej generacji. W porównaniu do tradycyjnych domów, te pasywne mają nieporównywalnie wyższy komfort cieplny i ekstremalnie niskie zapotrzebowanie na energię. Okna pasywne, czyli jedna z nadrzędnych części systemu pasywnego, wyglądem niczym nie różnią się od tradycyjnych okien. Różnica tkwi w ich budowie i parametrach, które sprawiają, że szyby stają się maksymalnie szczelną i nieprzepuszczającą barierą dla powietrza.

Stopień termoizolacyjności okien określa tak zwanym parametr Uw. Wartość parametru tradycyjnych okien gorszej jakości oscyluje wokół 1,5 W/m²Km, natomiast w przypadku okien pasywnych mamy do czynienia z nieporównywalnie niższą wartością, która wynosi mniej niż 0,8 W/m²K.

Gdzie kupić?

Okna pasywne muszą spełniać ściśle określone standardy. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, poproś sprzedawcę o certyfikaty potwierdzające jakość produktu. Ufaj tylko sprawdzonym i pewnym producentom, którzy specjalizują się w produkcji innowacyjnych modeli okien. Na stronie okna-internorm.pl poznasz ofertę renomowanego europejskiego producenta okien pasywnych, które pozwolą Ci wnieść nowe standardy do Twojego domu.