Meble kuchenne – jakie powinny spełniać wymagania?

Wybór mebli do kuchni nie powinien być dziełem przypadku – musza być one odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Istotne jest także to, aby na długo zachowały swój elegancki wygląd. Z jakich materiałów powinny być one wykonane? Jak sprawić, aby na długo cieszyły nasze oczy?

Meble kuchenne z płyt meblowych

Niewątpliwie najpopularniejszym materiałem do tworzenia mebli kuchennych są płyty meblowe. Płyty takie dostępne są w różnorodnych rozmiarach i o różnych grubościach. Wnętrze płyt meblowych wypełniają elementy drewniane, silnie sprasowane. To sprawia, że deska jest odporna na łamanie czy wykrzywianie. Z desek meblowych tworzy się przede wszystkim meble kuchenne na wymiar – ten rodzaj zabudowy kuchni wydaje się być najrozsądniejszym wyjściem, kiedy zależy nam na dokładnym wypełnieniu przestrzeni kuchni. Aby jednak móc skorzystać z takiego rozwiązania konieczne jest wybranie odpowiedniej firmy stolarskiej, która zaoferuje nam swoją pomoc i przedstawi propozycje. O jednej z nich poczytamy na stronie torusmeble.pl. Meble wykonywane na doskonale sprawdzają się w niewielkich kuchniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Dzięki nim możliwe jest idealne rozmieszczenie szafek wiszących i stojących i wykorzystanie ich potencjału.

Jak zabezpiecza się wierzch deski meblowej?

Deski meblowe pokrywane są laminatami – ich szeroki wybór zapewni nam każdy producent mebli. Możemy wybierać wśród licznych kolorów i faktur, również tych, które doskonale imitują drewno. Laminaty mają za zadanie chronić wnętrze drewna przed wilgocią i przedostawaniem się brudu. Laminaty posiadają nieporowatą strukturę, przez co czyszczenie ich powierzchni jest naprawdę łatwe. Laminaty dostępne są w wersjach gładkich i błyszczących, jak i matowych.