Ozdabiamy okna na Święta!

Wraz z połową listopada coraz więcej z nas zaczyna zastanawiać się nad świątecznymi prezentami. Warto jednak pamiętać, że świąteczny nastrój w mieszkaniach i domach wprowadza nie tylko choinka, ale także odpowiedni dobrane dodatki! Z pewnością okna i drzwi są świetną powierzchnią do ozdabiania. Jakie elementy wybrać?

Okna jak z bajki!

Okna w sypialniach, pokojach gościnnych czy dziecięcych ozdabiać możemy przede wszystkim pięknymi, lekkimi wieńcami świątecznymi – znajdziemy je w kwiaciarniach, ale możemy również samodzielnie zadbać o taki dodatek! Pamiętajmy, że najmodniejsze w czasie świat jest połączenie zieleni, czerwieni. Tak przystrojone okna nie powinniśmy zasłaniać ciężkimi kotarami – ozdoby powinny być widoczne zarówno z wnętrza mieszkania, jak i z ulicy.
Zrezygnujmy natomiast z ozdób tworzonych przy pomocy tak zwanego śniegu w sprayu – tego rodzaju dekoracje wyszły z mody, a dodatkowo ich zmywanie może okazać się dość kłopotliwe. Okna mogą być również dekorowane wstążkami i jemiołą.

Możemy również pokusić się o zawieszenie delikatnych lampek nad oknami, zawieszając je np. o karnisze. Takie migoczące ozdoby z pewnością przypadną nam do gustu! Lampki mogą mieć kształt klasyczny, ale w sklepach znajdziemy również lampki w kształcie eleganckich gwiazdek! Takie lampki-gwiazdki mogą być wykorzystywane również poza świętami Bożego Narodzenia.
Szukasz informacji o nowoczesnych oknach? Sprawdź – oknar-wroclaw.pl.