Piękny balkon – zaaranżuj go modnie!

Nawet niewielkie balkony można zaaranżować z głową – przekonują o tym architekci zieleni i wnętrz. Mieszkańcy bloków nierzadko traktują balkony jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania różnych przedmiotów. Efektem tego jest ich zagracenie i utrata miejsca odpowiedniego do wypoczynku czy hodowania kwiatów. Jak sprawić, aby nasz balkon był odpowiedni do relaksu?

Podłoga na balkonie

Z pewnością pierwszym krokiem jest wymierzenie podłogi balkonu i określenie, jaka podłoga będzie dla nas najlepsza. W sklepach budowlanych oraz wnętrzarskich znajdziemy wiele propozycji związanych z obłożeniem podłogi na balkonie. Możemy wykorzystać wykładziny laminowane, kafle mrozoodporne, deski i wiele innych. Każda z wymienionych metod ma swoje niewątpliwe zalety – kafle łatwo utrzymać w czystości, wykładziny laminowane są tanie i odporne na uszkodzenia. Kompozytowa deska tarasowa również jest ciekawym rozwiązaniem – wygląda niezwykle naturalnie, mimo że jest połączeniem naturalnego drewna, plastiku oraz środków konserwujących. Deski kompozytowe są niezwykle odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Warto również podkreślić, że są antypoślizgowe i nie wymagają dodatkowego konserwowania.

106-85-1428911378_609f6ff77a629c8e

Na naszym balkonie nie może zabraknąć kwiatów. Jeśli nie posiadamy zdolności ogrodniczych – nic straconego! Wystarczy zakupić kilka sadzonek kwiatów kwitnących i ziół i regularnie je podlewać. Kwiaty możemy umieszczać w doniczkach na parapetach, na ziemi czy też przy balustradzie. Warto pamiętać o nawożeniu roślin kwitnących – dzięki temu znacznie dłużej będą kwitnąć.
Nawet na niewielkim tarasie możemy zastosować eleganckie meble ogrodowe. Wybierzmy meble wykonane z technorattanu lub też aluminium. Są one lekkie, łatwo utrzymać je w czystości. Dodatkowo w przypadku deszczu możemy szybko je poskładać i schować czy przykryć.