Schody drewniane – klasyka i innowacyjność w jednym

Schody drewniane są piękne, uniwersalne i trwałe. Są nawiązaniem do klasyki oraz tęsknoty za naturalnymi tworzywami. W świecie przepełnionym plastikiem, naturalne surowce, takie jak drewno, są wspaniałą odskocznią a ich wykorzystanie jest ukłonem w stronę dobrego gustu i ekologii.

 

Drewno – piękno czerpane z natury

Drewniane schody pasują do każdego wnętrza. Drewno jest produktem bardzo uniwersalnym, ekologicznym, naturalnym i trwałym. Schody są coraz częściej centralnym punktem w domu, nie chowa się już ich na ciasnych klatkach schodowych, za drzwiami. Ten element domu się wręcz eksponuje.

Schody drewniane pasują do każdego stylu wnętrza i świetnie wyglądają w zestawieniu ze szkłem czy metalem. W dzisiejszych czasach robi się z nich atut i często stosuje się miejscowe oświetlenie aby podkreślić ich piękno. Na blogach wnętrzarskich często autorzy eksponują drewniane schody na zdjęciach, a czytelnicy mogą podziwiać ich piękno. Można postawić na nich latarenki czy kwiaty w przepięknych donicach. Świetnie też się prezentują rzeźby albo rodzinne fotografie powieszone nad nimi.

 

Innowacyjne rozwiązania do każdego domu

W dzisiejszych czasach kompleksowe firmy wykonawcze, są w stanie sprostać najbardziej wybrednym gustom swoich klientów. Firmy takie jak Helta wykonujące schody drewniane  od wielu lat, znają możliwości drewna i potrafią je doskonale wykorzystać w swoich projektach. Klienci wybierając drewniane schody mają tu w zasadzie nieograniczone możliwości wyboru. Naturalne drewno, w zależności od gatunku, różni się kolorem, do tego można schody takie malować, bejcować i lakierować, co pozwala uzyskać bardzo ciekawe efekty. Drewniane konstrukcje są lekkie i w zależności od wybranego typu schodów, można je bardzo różnie montować i stawiać w wielu miejscach w domu – niekoniecznie przy ścianie. Mnogość wariantów sprawia, że drewniane schody wykonywane na indywidualne zamówienie są wręcz unikatowym produktem. Bardzo rzadko zdarza się, aby klienci złożyli takie samo zamówienie, jak ktoś przed nimi.

 

Drewno – inwestycja na lata

Wiodące na rynku firmy (np. Helta) posiadają na swoich stronach internetowych wiele zdjęć gotowych realizacji w domach klientów. Jak można zauważyć, drewno jest bardzo plastycznym materiałem i wszędzie prezentuje się wspaniale, niezależnie od wybranego rodzaju drewna, koloru oraz dodatków. Porządnie wykonane schody drewniane, to udana inwestycja na długie lata. Taki element wystroju nada wnętrzu ciepła, stylu i klasy.

 

Artykuł powstał przy współpracy producenta schodów drewnianych helta.pl