Ubezpieczenia w czasie wakacji – co wybrać?

Wyjazdy zagraniczne stają się częścią naszego życia – podróżujemy przede wszystkim służbowo, ale również prywatnie, w okresie wakacji. Szczególnie te ostatnie wyjazdy powinny być przez nas odpowiednio przygotowane. Decydując się na wczasy poza granicami kraju powinniśmy przede wszystkim zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Umożliwi to odpowiednie ubezpieczenie.

Wyjazd z biurem podróży – czy to się opłaca?

Jedną z opcji wyjazdu na wczasy za granicę są wyjazdy z biurami podróży. Takie wycieczki organizowane są w całości za nas – naszym zadaniem jest jedynie wybranie konkretnego kierunku. Touroperator zaproponuje nam przede wszystkim ciepłe kraje, możliwość zakwaterowania w wygodnym hotelu z wyżywieniem i szansę na dodatkowe, odpłatne wycieczki. To opcja dla osób, które cenią sobie swój czas i nie mają chęci czy czasu na samodzielnie organizowanie wyjazdów zagranicznych. Wyjazd z biurem podróży obejmuje również podstawowe ubezpieczenie turystyczne – o konkretne kwoty musimy pytać u touroperatora.

Samodzielny wyjazd za granicę

Decydując się na samodzielne przygotowanie wyjazdu za granicę przede wszystkim wybierzmy odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. W wyborze najlepszej opcji pomoże nam porównywarka mfind.pl, która w kilku prostych krokach pokaże nam najlepsze cenowo opcje. Pamiętajmy, że szukając ubezpieczenia turystycznego warto podnieść jego domyślne kwoty, szczególnie jeśli zamierzamy za granica uprawiać sport. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się dodatkowych kosztów w przypadku konieczności wizyty u lekarza czy też leczenia ambulatoryjnego.

Ubezpieczenie turystyczne może obejmować nie tylko leczenie, ale również zabezpieczenie naszego bagażu (np. przed zagubieniem) czy też możliwość zorganizowania transportu.