Urządzamy loft

Moda na lofty, które jeszcze do niedawna były dość rzadkim i „egzotycznym” zjawiskiem na rynku mieszkaniowym w Polsce, zatacza coraz szersze kręgi. Atrakcyjne, przestronne wnętrza w surowym, poprzemysłowym klimacie z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę fanów. Co ważne, nie wystarczy wyłożyć pomieszczenia stylizowanymi, postarzanymi płytami i postawić w salonie ceglanej ściany, żeby szczycić się posiadaniem loftu. Czym dokładnie charakteryzuje się ten rodzaj nieruchomości?

Przede wszystkim – przestrzeń

Lofty w założeniu są zaadaptowanymi do mieszkania starymi budynkami poprzemysłowymi, jednak obecnie lofty urządzane są również w starych kamienicach. Tym, co odróżnia je od zwykłych mieszkań jest metraż i stare budownictwo, charakteryzujące się grubymi murami z cegły, dużym udziałem betonu i metalowymi wzmocnieniami. Ważne jest to, żeby eksponować wszystkie surowe i pozornie nieatrakcyjne elementy, takie jak rury, kable i betonowe ściany, bo właśnie one tworzą specyficzny, fabryczny klimat loftów. Tego typu mieszkania jeszcze do niedawna były zajmowane głównie przez artystów, którzy szczególnie cenią sobie wolność i swobodę, co znalazło odzwierciedlenie w przestrzeniach mieszkalnych – ważną ideą loftu jest nieskrępowana przestronność. Otwarte pomieszczenia, bez ścian działowych i drzwi oraz wysokie, duże okna są niezbędnymi elementami do stworzenia pożądanego klimatu.

Dodatki i meble

Loft to nie tylko specyficzny układ budynku i surowość wykończenia. Klimat miejsca w dużej mierze tworzą meble. Meble industrialne cechują się prostą konstrukcją, składającą się głównie z metalu, szkła i betonu. Nieskomplikowana, geometryczna forma pozbawiona ozdobników wpisuje się w minimalistyczny nurt i nawiązuje kształtem do wyposażenia fabryk.

https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/ https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-wozic-dowod-rejestracyjny/ https://beesafe.pl/kontakt/