Wykreuj przestrzeń dostosowaną do Twoich potrzeb!

Jeśli jesteś typem człowieka, który ceni sobie ciszę, przestrzeń, łatwy dostęp do terenów zielonych oraz niezależność, to pod żadnym pozorem nie decyduj się na kupno lub wynajem mieszkania w bloku, nawet na najbardziej kameralnym osiedlu w mieście.

 

Przez kilka tygodni czy miesięcy będziesz sobie wmawiał, że nie jest tak źle, choć po kryjomu zaznajomisz się z działaniem portali internetowych, na których ludzie wystawiają ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości. W większości mieszkań, a nawet domów jednorodzinnych, zwłaszcza tych utrzymanych w starym budownictwie, nie ma możliwości wprowadzania większych zmian aranżacyjnych, więc na nic nie przyda nam się najbardziej renomowane biuro projektowe. Zamiast patrzeć na to, co możesz mieć, wykreuj to, o czym naprawdę marzysz!

Gdzie wybudować dom marzeń?

Żadne komercyjne mieszkanie nie będzie spersonalizowane i dostosowane do Twoich potrzeb tak, jak może zaproponować Ci to architekt. Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków – pozostaje tylko wybór miasta, gdzie kupisz działkę, na której stanie dom Twoich marzeń. Jeśli męczy się miejski tłok i hałas samochodów, to nie decyduj się na wielkie aglomeracje. Czasem lepiej osiedlać się na terenach podmiejskich, ale koniecznie dobrze skomunikowanych z miastem, do którego codziennie będziemy udawać się do pracy, szkoły czy na zakupy.

Zanim zatrudnisz ekipę budowlaną, odwiedź biuro projektowe!

Trzymaj w portfelu wizytówkę poleconej firmy, dzięki której powstaną fundamenty, mury, dach i inne najważniejsze elementy konstrukcyjne Twojego domu. Ale zanim zdecydujesz się jej użyć, to przede wszystkim pomyśl o zleceniu wykonania projektu najlepszym architektom. Dzięki nim, zostanie:
– wykonana analiza warunków zabudowy;
– ustalona koncepcja budynku w oparciu o wymagania przepisowe;
– uzyskane pozwolenie na budowę i inne ważne uzgodnienia urzędowe;
– stworzony projekt budowlany oraz zagospodarowania terenu, zgodnie z wytycznymi inwestora.
Coraz więcej biur projektowych załatwia za swoich klientów wszystkie niezbędne formalności, oszczędzając tym samym ich cenny czas, a nierzadko niepotrzebne nerwy związane z odwiedzinami w kilku urzędach.

Czas na decyzję! Co poleca architekt?

To jak będzie wyglądała przestrzeń, gdzie będziesz przygotowywać posiłki, jak i spędzać czas z najbliższymi, zależy wyłącznie od Ciebie. Dla sprawnego architekta nie ma rzeczy niemożliwych do zaprojektowania, a jego doświadczenie wiąże się z podsuwaniem cennych i sprawdzonym rozwiązań. Czasem warto zaufać specjaliście, ulepszając swoje wizje o jego porady. Dopiero po całkowitym zakończeniu prac budowlanych i aranżacyjnych okaże się, na ile nasze pomysły sprawdzają się w praktyce. Budowa własnego domu, w oparciu o unikalny projekt, daje zdecydowanie więcej możliwości na to, by było to miejsce dostosowane do wszystkich naszych potrzeb, spełniając tym samym wymagania estetyczne, jak i realizując zasady funkcjonalności oraz ergonomii.