Łazienka doskonała

Remont nigdy nie prostym i łatwym przedsięwzięciem. Nawet dzisiaj, kiedy wydawałoby się, że mamy wszelkie produkty na wyciągnięcie ręki, to i tak trudno nam wszystko do siebie dopasować i stworzyć idealne wnętrze. Z pewnością zaś jednym do najtrudniejszych pomieszczeń pod względem stylu aranżacji są łazienki. Dlaczego?

Trudności w aranżacji łazienki

Przede wszystkim bowiem w łazience panują dość specyficzne warunki. Jest tu gorąco, parno, często chlapnie nam gdzieś woda. Co więcej – musimy jakoś pomieścić tu wiele sprzętów, także elektronicznych. Muszą one mieć swoje miejsce tak, aby ich użytkowanie było bezpieczne. do tego dochodzą kosmetyki całej rodziny, ręczniki itd.

Niestety zaś bardzo często łazienki w blokach są malutkie. Nieraz wówczas stajemy przed decyzją – wanna czy brodzik? Jest to jednak wcale nie takie łatwe pytanie. Wiele osób bowiem bardzo ceni sobie możliwość wzięcia po całym dniu ciepłej kąpieli, zrelaksowania się i umycia dokładnie. Co jednak zrobić, jak mamy mało miejsca w łazience?

Wanny asymetryczne – idealny wybór

Otóż wówczas warto przede wszystkim postawić na wanny asymetryczne. Co to jest za rodzaj wanien? Trudno dać tutaj jednoznaczną definicję, bowiem ten typ wanien charakteryzuje się właśnie ogromną różnorodnością. Generalnie jednak cechą wspólną jest brak konkretnego kształtu – wanny asymetryczne mogą być narożne, w kształcie lekkiego trójkąta, półokrągłe, czy wyglądać jak prostokąt ze ściętym bokiem. Możliwości jest naprawdę wiele.

Co jeszcze jest charakterystyczne dla tych wanien? Otóż najczęściej wykonane są one z akrylu, jednak nie jest to regułą. Akryl to materiał doskonale nadający się do czyszczenia. Kiedy dodamy do tego fakt, że dzięki wannie asymetrycznej mamy doskonale zaaranżowaną przestrzeń, to nagle odkrywamy, że utrzymanie czystości w naszej łazience jest naprawdę proste!

Jak kupić wannę asymetryczną?

Pozostaje już zatem tylko pytanie – jak kupić wannę asymetryczną? Otóż na początek warto pomierzyć naszą łazienkę – sprawdzić, co się zmieści, jaki kształt będzie najbardziej odpowiedni. Dalej – dobrze jest przejechać się do sklepu, popatrzeć na różne modele, podpytać sprzedawców.

Pamiętajmy jeszcze o kilku dość istotnych rzeczach podczas zakupu. Przede wszystkim o jakości i gwarancji. Należy także zapytać, czy na pewno dana wanna będzie się nadawała do naszej łazienki uwzględniając naszą obecną instalację sanitarną. Co więcej – wanna musi oczywiście pasować stylem do reszty mieszkania i do wystroju łazienki. A co najważniejsze – musi nam się podobać!

Artykuł zrealizowany przy współpracy z 1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.