Za co kochamy rustykalne klimaty?

Są światy, których uroda nigdy nie przeminie. Takie magiczne, a więc nie do końca realne, jakby zmyślone na potrzeby osobistego scenariusza szczęścia. Nie zależy nam jednak za bardzo na ich realności, ale na emocjach, które wywołują. Na tym uśmiechu od ucha do ucha, kiedy przypominamy sobie wakacje spędzone u cioci na wsi. Albo na wszechogarniającym spokoju, gdy wspominamy leśną polanę, na której robiliśmy piknik.

Dobre wspomnienia

Kiedy decydujemy się na wnętrzarską czy ogrodową stylizację rustykalną, to trochę przenosimy się w czasie. Do tych dobrych zdarzeń. Do bajki dzieciństwa, gdzie wszystko było prostsze niż dzisiaj. Rustykalne aranżacje, stoły ogrodowe drewniane, rattanowe meble, gliniane naczynia, zazdrostki w oknach ze szprosami, suszone kwiaty, tworzą ten niepowtarzalny klimat. Nostalgia i magia. Dlatego tak bardzo cenimy rustykalne stylizacje, które świetnie dopełniają na przykład meble ogrodowe technorattan w kolorze brązowym.

Bliskość natury

Poza tym rustykalne aranżacje stanowią potwierdzenie dokonującego się obecnie w całej kulturze zwrotu (powrotu?) do natury. Do jej siły, energii i piękna. Na nowo odkrywamy sens rzeczy zrobionych z naturalnych materiałów jak drewno, kamień, rattan. Otaczając się naturalnymi przedmiotami, czujemy bliskość z przyrodą, której cząstką przecież jesteśmy. W ten oto sposób u progu XXI wieku wyrażamy naszą tęsknotę za utraconym rajem naturalności.

Urok folkloru

Uroda wiejskiego świata to również przywołanie estetyki lokalnej, folklorystycznej, ludowej. Motywy zaczerpnięte z folkloru często pojawiają się w awangardowo pomyślanych aranżacjach (na przykład zakopiańskie motywy malowane na szkle w minimalistycznej kuchni). Ale najczęściej odwołania do sztuki ludowej określają całe wnętrze w kierunku rustykalnym. Stają się jego dopełnieniem.

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-holowanie-samochodu/ https://motulinka.com/kp/otulacze-do-fotelika-samochodowego-dla-dzieci-na-lato-i-zime/